100% andělé

Autor: Annie DALTON

ŽánryDívčí romány, Fantasy
Doporučil(a)Miloslava MRKOSOVÁ

Napsali o knize:

100% andělé je úspěšná knižní série spisovatelky Annie Daltonové, která přináší nový neotřelý pohled na netradiční prostředí – totiž fantaskní svět andělů. Vypráví o životních osudech dívky Melanie, která kdysi byla úplně normální dvanáctiletá holka, ale teď je z ní anděl. Andělská Mel studuje na Andělské akademii v nebi, aby se mohla stát andělem, který bude pomáhat lidem. Dostává se na nejrůznější místa i do různých historických období a pomáhá chránit lidi a leckdy i samotný běh dějin. Podtituly jednotlivých dílů nesou názvy: Na křídlech (1), Falešná stopa (2), Vysoký let (3), Hvězdné sny (4), Zamlženo (5), V aréně (6), Na vlnách (7) a Ztracená duše (8) Skvělé knížky jsou poutavě vyprávěnými příběhy, které přečtete jedním dechem!

Ukázka z knihy

Vlastně jsem neměla v plánu stát se andělem. Jenže taky jsem neměla v plánu umřít mladá. To asi málokdo.

Kdybych nad tím někdy přemýšlela, musela bych říct, že něco takového by přesně pasovalo na Venetii Rossettiovou. Tu všichni učitelé z naší školy milovali a na anděla se rozhodně hodila daleko víc než moje maličkost.

Jenomže tak to chodí. Venetia je pořád na planetě Zemi a píše si ty svoje básničky o dešti a fialkách, zatím co já... ne.

Víte, co jsem si pomyslela ve chvíli, kdy mě srazilo to auto?

Teď už nebudu mít šanci dokázat paní učitelce Rowntreeové, že se ve mě pletla.

Už to chápete? Moje poslední okamžiky na Zemi, a nic lepšího mě nenapadne. Já vůbec nemám smysl pro poezii.

Nechtěla bych ale, abyste si mysleli, že jsem skrznaskrz špatná. Nikdy jsem neubližovala zvířátkům ani se nepoflakovala s partou po sídlišti a neděsila stařenky. Akorát jsem se nedokázala nadchnout pro tyhlety školní záležitosti, jako jsou zkoušky nebo týmové sporty anebo úvahy o tom, čím bych asi tak chtěla být, až vyrostu (ačkoli jak se ukázalo, zrovna s tímhle jsem si fakt nemusela lámat hlavu).

(100% andělé 1: Na křídlech)

DALTONOVÁ, Annie. 100% andělé 1: a křídlech. Praha : BB/art, 2006. 107 s.