Americkým západem: pěšky a na koních od Mexika do Kanady

Autor: Leoš ŠIMÁNEK

ŽánrCestopisy
Doporučil(a)Věra ŠTĚPÁNOVÁ

Napsali o knize:

Kniha Americkým západem : Pěšky a na koních od Mexika do Kanady je další v řadě kvalitních obrazových publikací se strhujícím vyprávěním Leoše Šimánka. Jedná se o sugestivní líčení cesty z Mexika přes Pacifik Crest Trail – pacifickou hřebenovku až k pohoří Severních Kaskád ve státě Washington až do Kanady. Šimánek za pomocí fotografií působivě líčí vyprahlé pouště jižní Kalifornie, rozlehlé louky a divoké lesy gigantických pohoří Sierry Nevady. Při svém putování si všímá si všech přírodních krás i rozmanitých divokých zvířat. Vyvrcholením po této 4000 km dlouhé cestovatelské pouti je naprostá divočina, kterou objeví mezi fascinujícími Kanadskými třítisícovkami. Šimánkovy popisy a postřehy doplněné fotografiemi jsou tak věrné, že máte dojem, že jste navštívená místa viděli na vlastní oči.

Ukázka z knihy

"Tam nahoře, vidíte ty čtyři sloupy? To musí být ono! Tam určitě začíná naše stezka!" volám plný euforie na Lenku s Jakubem, kteří jdou kousek za mnou a přidávám do kroku.

Na nejdelším z těch čtverhranných sloupů již rozeznávám mně tak dobře známý znak Pacific Crest Trialu. Zastavím se, aby mne oba došli, a společně pokračujeme na nultou míli této koňské stezky. Po 2627 mílích severním směrem, na kanadské hranici, má být stejný monument: nultá míle směrem na jih. Jenomže tímto směrem vyráží jen málokdo. Teď na jaře, v polovině května, tam leží ještě spousta sněhu. Kdo nezačne hodně brzy, ten nemá šanci stezku vo dvou letních obdobích zvládnout. Kanada - cíl to je nesnadný, jak všichni tři víme, ale jsme přesvědčeni, že tam příští rok na podzim dorazíme. 

ŠIMÁNEK, Leoš. Americkým západem : pěšky a na koních od Mexika do Kanady. Pardubice : Action-Press, 2004. 118 s.