Hrdinkou snadno a rychle

Autor: Meg CABOTOVÁ

ŽánrDívčí romány
Doporučil(a)Miloslava MRKOSOVÁ

Napsali o knize:

Dívčí román, který se svým dějem vymyká běžným romantickým klišé, se odehrává ve Washingtonu. Hrdinkou a vlastně i vypravěčkou příběhu v jedné osobě je čtrnáctiletá Susan – prostřední ze tří sester. Celý svůj dosavadní život trpěla v jejich stínu. Starší Lucy je kráska a mladší Rebecca je zase géniem rodiny. Sam si mezi nimi připadá jako ošklivé káčátko. Jednoho dne se však všechno změní. Sam čirou náhodou zabrání vraždě amerického prezidenta a z přehlížené myšky se rázem stává opěvovaná a na všechny večírky zvaná celebrita. Jenže, co když tenhle svět plný luxusu, světel a přetvářky nakonec není to, co by si od života přála? Další kniha pro dívky americké autorky Mii Cabotové je plná humoru a vtipné ironie, stejně jako její předešlá úspěšná knižní série o princezně Mie.

Ukázka z knihy

Ale ještě něco se stane, když skočíte na záda chlapíkovi se zbraní. Bude tak překvapený, že ztratí rovnováhu a spadne dozadu, přímo na vás. Takže vás na chvíli vyřadí z provozu, vaše bunda se vyhrne, pod vámi vystříkne voda z louže a budete celí promočení. Plus vám ten chlápek přimáčkne jednu ruku, a uslyšíte takové to lupnutí, a vážně to hrozně, hrozně bolí, takže se sami sebe ptáte, bylo to to, co si myslím, že to bylo? Ale nebudete mít vážně čas se tím zabývat, protože budete mít co dělat, abyste tomu chlápkovi nedovolili znova vystřelit, což budete provádět ječením: "Zbraň! Zbraň! Má zbraň!"

A i když už to teď všichni vědí - že ten chlap má zbraň, protože museli slyšet výstřel - vypadá to, jako byste vyslovili zaklínadlo, protože najednou je kolem vás asi dvacet agentů z prezidentovy ochranky, s jejich zbraněmi namířenými do vašeho obličeje, a všichni hulákají: "Nehýbejte se!"

Věřte mi, já se nehýbám.

CABOTOVÁ, Meg. Hrdinkou snadno a rychle. Praha : Knižní klub, 2003. 253 s.