Mozek

Autor: Robin COOK

ŽánryHoror, Detektivky
Doporučil(a)Lenka RUMÍŠKOVÁ

Napsali o knize:

Martin Philips je úspěšný radiolog, který se věnuje výzkumu na New Yorském Hobsově centru a předpokládá, že vrcholem jeho kariéry bude získání Nobelovy ceny. Jednou mu však na operačním stole zemře dívka s prapodivnými neurologickými příznaky. Martin chce přijít na to, co se stalo a pořídí rentgenový snímek děvčete. Zjistí, že jí kdosi odstranil mozek. Podobnými příznaky jako nebohá pacientka začíná trpět čím dál víc dívek a žen, bohužel než je Martin stihne vyšetřit, vždy záhadně zmizí. Martin se rozhodne po původu neznámé nemoci a zmizelých dívkách pátrat na vlastní pěst. Přitom riskuje slibně rozjetou kariéru, ale i holý život. Nakonec se mu podaří odhalit, kdo za nekalými praktikami stojí, ale toto odhalení není ani trochu příjemné…

Cook nám přináší příběh plný napětí, nebezpečí a nenadálých zvratů.

Ukázka z knihy

"Myslím, že už je mi líp," zamumlala a zamrkala víčky.

"To je dobře," usmál se jeden z lékařů. "Něco vám píchneme."

"Co?"

"Něco na uklidnění."

Ucítila na jemné pokožce vnitřní strany předloktí vpich injekční jehly. Doktoři jí stáhli gumovou manžetu z paže a v konečcích prstů jí divoce zatepalo.

"Ale mně už je mnohem líp," protestovala. Pohnula hlavou a spatřila prsty stalčující píst injekční stříkačky. Skláněli se nad ní oba lékaři.

"Ale mně je dobře," namítla Katherine.

Odpovědi se však nedočkala ani od jednoho. Jen se na ni dívali a tlačili ji k zemi.

"Ale mně už je opravdu líp," opakovala. Pohlédla z jednoho na druhého. Jeden měl ty nejzelenější oči, jaké kdy viděla. Jako dva smaragdy. Snažila se pohnout. Stisk rukou zesílil.

Katherine se náhle zatmělo před očima a lékaři se rozplynuli v dálce. Téměř současně jí začalo zvonit v uších a v celém těle ucítila obrovskou tíhu.

"Je mi mnohem..." Její hlas zněl dutě a rty se pohybovaly těžce. Hlava jí klesla ke straně. Ještě stačila zahlédnout, že leží na podlaze v nějakém skladu. Pak ji pohltila tma.

COOK, Robin. Mozek. Praha : Knižní klub, 2007. 200 s.