Vymodlená láska

Autor: Caroline GOODEOVÁ

ŽánrDívčí romány
Doporučil(a)Martina PAVLÍČKOVÁ

Napsali o knize:

Vymodlená láska je fantasticky nekonvenční dívčí román autorky Caroline Goodeové. Začíná klasickým motivem, který se v průběhu děje rozvine v souhru mnoha netradičních událostí a situací. Maturantka Laura se potýká s problémem, že ji dosud nikdo nepozval na maturitní ples, zatímco ostatní spolužačky už se pyšně chlubí, koho se jim podařilo "ulovit". Laura má však řešení, jako milovnice antické mytologie se rozhodne požádat o pomoc nejvyššího řeckého boha Jupitera. Římští bohové, kteří jsou již v úctyhodném věku, tráví svá seniorská léta v prestižním domově důchodců ve slunné Kalifornii. Jsou potěšeni tím, že si na ně po stovkách let někdo konečně vzpomněl a rozhodou se Lauře pomoci. Amor se převtělí do podoby mladé dívky Amorety, aby se mohl nenápadně vmísit mezi středoškoláky a zjistit, jaký kluk by byl pro Lauru ten pravý. Jeho nově nabytá podoba mu však zamotá hlavu a díky amorovým šípům ve škole vypuknou obrovské milostné zmatky. Jediná, kdo si zachová chladnou hlavu, je šípem lásky nezraněná Laura a jen na ní tedy je, aby se vydala na cestu za bohy a vrátila situaci ve škole zpět k normálu.

Ukázka z knihy

Laura začala chodit do maturitního ročníku, což znamenalo, že by měla patřit mezi školní idoly, bohyně, ale nepřipadala si tak ani náhodou. Mladší spolužáci k ní možná vzhlíželi, ale z vrstevníků nikdo, pokud jí ovšem někdo tajně nezáviděl budoucí diplom nejlepšího studenta ročníku. Dala si záležet, aby jí pod okrajem trička vykukoval pupík, protože vzhledem ke své štíhlé postavě si to mohla dovolit, ale na druhou stranu neukazovala tolik nahé kůže, aby jí hrozil průšvih.

Dav se náhle rozestoupil a Laura si všimla, že všechny hlavy se otáčejí směrem k vysokému a krásnému blonďákovi v saku od školní uniformy, i když na ně bylo moc vedro. Ale na tom nesešlo, protože Jake Mattson se nikdy nepotil, pokud ovšem sám nechtěl. Laura si postrčila brýle níž ke špičce nosu, aby se jí nezamžily. O řeckých bozích toho přečetla spoustu, ale tohle byl živý bůh. Jake Mattson, krasavec a navíc student maturitního ročníku, byl jednoznačně králem školy. Dokonce i Megan Rawlinsonová, s kterou chodil, k němu uctivě vzhlížela, i když jinak jako hlavní roztleskávačka ohrnovala nad všemi nos.

GOODEOVÁ, Caroline. Vymodlená láska. Praha : BB/art, 2006. 175 s.