První láska

Autor: Jacqueline WILSONOVÁ

ŽánrDívčí romány
Doporučil(a)Miloslava MRKOSOVÁ

Napsali o knize:

Dívčí román renomované anglické spisovatelky dětské literatury Jackye Wilsonové První láska vypráví o třech kamarádkách, které právě končí základní školu. Hlavními hrdinkami jsou Sally a její dvě „úplně nejlepší“ kámošky Naďa a Magda. Knížka nás provází jejich osudy a mnohé napovídá o jejich tajemstvích, idolech i trapasech a samozřejmě hlavně o KLUKÁCH! První láska je prostě dívčí románek se vším všudy, který vás rozesměje a místy i rozpláče. Následují pak ještě další tři volná pokračování od stejné autorky: První starosti, První nástrahy, První slzy.

Ukázka z knihy

První den školy. Jdu pěšky, protože mi ujel autobus. To není zrovna nejlepší začátek. Letos devítka. Přemýšlím, jaká asi bude.

Devítka, devítka, devítka...

Tak se přece jmenuje ten šílený blázinec na konci White album od Beatles. Number nine. Vždycky jsem měla slabost pro Johna Lennona, i když zemřel dřív, než jsem se narodila. Líbí se mi kvůli všem těm ulítlým obrázkům, co kreslil, a kvůli těm jeho brýlím, co se jim po něm říká lenonky, a taky proto, že byl legrační a dělal si, co ho napadlo. Já taky kreslím ztřeštěné obrázky a nosím lenonky a moje kamarádky si myslí, že jsem legrační, ale bohužel jsem zatím neměla příležitost dělat si, co mě napadne.

Je půl deváté. Kdybych teď dělala to, co chci, byla bych pořád ještě v posteli, zachumlaná do peřin, a chrápala bych ostošest. Ostatně John Lennon si taky rád zalenošil. Zůstávali s Yoko kolikrát v posteli celý den, ne? Dokonce v posteli poskytoval novinářům interview. To byl vodvaz.

WILSONOVÁ, Jacqueline. První láska. Praha : BB art, 2002. 132 s.

Komentáře ke knize

Výzkum

Ahojky lidičky,
jmenuji se Dáša , jsem psycholožka a pracuji na výzkumu zaměřeném na lásku. Ráda bych znala Vaše názory na níže uvedené otázky. Pokud máte chuť se zapojit do tohoto výzkumu, prosím odpovězte písemně a pošlete na mou emailovou adresu: asperanza@seznam.cz. Podotýkám, že všechny údaje jsou důvěrné a budou použity jen pro výzkumné účely.

Díky a přeji prázdninovou pohodičku

Dívka - chlapec věk : škola /vzdělání:

1. Co si představujete pod pojmem láska?
2 Jak podle vás ovlivňuje láska lidské chování a prožívání?.
3 Je podle vás rozdíl mezi láskou a zamilovaností, pokud ano, tak jaký?
4.Jaký je význam lásky v lidském životě?
5 Čím se liší láska od přátelství?.
6 Lze rozlišit nějaké druhy lásky?
7 Jakou roli hraje v lásce sex?
8 Co si myslíte o známosti na jednu noc, pokud máte tuto zkušenost, co vám přinesla?
9 Jak myslíte, že bude prožívat lásku ve stáří ?
10 Jak vnímáte v lásce žárlivost?.