To

Autor: Stephen KING

ŽánrHoror
Doporučil(a)Mgr. Marek NAGY

Napsali o knize:

Stephen King je v současnosti komerčně nejúspěšnějším autorem hororového žánru. Svoji tvorbou nezanedbatelně přispěl nejen k popularizaci hororu, ale také k překračování hranic tohoto literárního žánru, tradičně označovaného jako pokleslý, směrem k ambicióznějšímu vyjádření. Jedním z motivů prostupujícím Kingovo rozsáhlé dílo je neustále se vracející téma dětství, jeho střetávání se světem dospělosti, líčení plnosti a "opravdovosti" dětského světa se všemi jeho strachy, odvahou i podstatností prožívaného. Snad nejkomplexnějším zpracováním tohoto tématu v Kingově tvorbě je obsáhlý román To. Příběh o čase, zapomínání, odvaze v životě dětské party, jejíž členové se po mnoha letech musí vrátit do rodného města, aby si připomněli, čím byli, a porozuměli tak trochu tomu, čím jsou teď. Aby se konečně postavili Tomu...

Ukázka z knihy

A teď, když už nevěříme na Ježíška, na pohádky o Jeníčkovi a Mařence nebo o trolech pod lávkou, je To na nás připravené. Tak pojďte, říká To, vraťte se, abychom ty naše záležitosti v Derry uzavřeli. Vezměte si s sebou kuličky, žolíky, jo-ja! Budeme si hrát! Přijďte a uvidíme, zda si ještě vzpomenete na tu nejjednodušší věc ze všeho: jaké je to být dětmi, které se spoléhají na víru a mají tedy strach ze tmy. A alespoň v tomhle zatím vítězím na celé čáře: mám strach. Mám příšerný strach.

KING, Stephen. To. Praha : Beta, 2005. 1061 s.

Komentáře ke knize

Jonáš (knihovník, DIGI)

Jsem rád, že v této sekci je S. King s knihou TO!! už jsem na konci a rozhodně to stojí za to! od kinga jsem četl spoustu povídek a románů a tohle patří k topu! :)

Na to že to má přes 1000 stránek, tak to vůbec ale vůbec neni nudné a klidně bych dokázal číst dvojnásobnou porci textu :)