Barva kouzel

Autor: Terry PRATCHETT

Doporučil(a)Klub Terryho Pratchetta
Tématická sadaÚžasný Terry Pratchett

O knize

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.

Napsali o knize:

Barva kouzel je první knihou Terryho Pratchetta, odehrávající se na Zeměploše, fantastickém placatém světě, ležícím na krunýři obrovské želvy a podpíraném čtyřmi slony. Neschopný mág Mrakoplaš a naivní turista Dvoukvítek, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, se vydávají na výpravu po mnoha podivných místech Zeměplochy – z města Ankh-Morpork, kde zloději i vrazi mají svůj vlastní cech, přes horu s draky, kteří existují, jen pokud na ně opravdu věříte, až k okraji této podivné planety – končící obrovským vesmírným vodopádem.

Terry Pratchett si bere na paškál známá i neznámá díla žánru fantasy, překrucuje jejich stereotypy a prošpikovává každý odstavec svým neopakovatelným humorem, který již učaroval několika generacím čtenářů. Nevěříte? Nechte se přesvědčit krátkou ukázkou z Barvy kouzel!