Dámy a pánové

Autor: Terry PRATCHETT

Doporučil(a)Klub Terryho Pratchetta
Tématická sadaÚžasný Terry Pratchett

O knize

Den letního slunovratu v Lancre. Bude horká noc svatojánská. Kola v obilí i v jiných hospodářských porostech se množí jako houby po dešti. Objevují se dokonce i v květináčku s řeřichou, kterou své Stařence vypěstoval čtyřletý Žuchlík Ogg. A Magráta Česneková, čarodějka, se má ráno vdávat... hosté na královskou svatbu se už sjíždějí a od Ankh-Morporku se blíží dostavník, v němž jede pozvaná delegace mágů. Co bylo dál, se dozvíte v již čtrnáctém díle Úžasné Zeměplochy.

Napsali o knize:

V malém horském království Lancre, na placatém světě jménem Zeměplocha, se děje cosi podivného. Kruhy v obilí se množí nejen na polích, ale třeba i v květináčích nebo na hlavách ctihodných mágů. Blíží se letní slunovrat, na lancreském hradě se chystá královská svatba a – elfové se vrátili. Jsou úžasní, magičtí, zářiví a také nesmírně krutí. Čarodějkám Bábi Zlopočasné, Stařence Oggové a Magrátě Česnekové proti nim kromě mágů pomáhají trpaslíci, trollové,Morrisovi tanečníci a také jeden orangutan.

Dámy a pánové se nepokrytě opírají o Shakespearovu hru Sen noci svatojánské. Pojďte poodhalit roušku tajemství v krátké ukázce.