Maškaráda

Autor: Terry PRATCHETT

Doporučil(a)Klub Terryho Pratchetta
Tématická sadaÚžasný Terry Pratchett

O knize

Anhk-morporkská Opera... obrovská budova, v jejíchž prostorách se pohybují maskované postavy a provozují své nekalé rejdy... kde umírání na jevišti občas bývá víc než metafora... kde jsou nevinné mladé sopranistky lákány do osudových tenat padouchy v děsivě odporných večerních robách. Kde narazíte na dvě staré dámy ve špičatých kloboucích, které zatímco v lóži pojídají burské oříšky, upírají pohledy na obrovský křišťálový lustr nad hledištěm a tiše si pobrukují: "No, jestli se teď každou chvíli nestane velký neštěstí, tak teda nevím." Ano, Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová, největší čarodějky Zeměplochy, se vypravily užít si jeden nevinný (ale co je u Bábi Zlopočasné tak docela nevinné?) večer v Opeře. A nejen to. Je tedy jasné, že budou potíže (jenže pěkné představení s několika zavražděnými si prostě musíte procítit).

Napsali o knize:

V ankh-morporské Opeře se – tedy kromě představení – dějí hrůzostrašné věci. Jedna z lóží musí za každou cenu zůstávat prázdná, podivná postava v masce děsí baletky, lidé záhadně umírají a na stropě se nebezpečně kývá křišťálový lustr. Ještěže se do Opery vydaly lancreské čarodějky Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová, aby zkontrolovaly mladou Anežku Nulíčkovou, kterou zlákala kariéra operní zpěvačky. Jenže, opera má svou vlastní magii a svá vlastní pravidla, podle kterých prostě musíte hrát.

Nakoukněte pod pokličku Ankh-Morporkské Opeře, jejím skrytým tajemstvím a zákulisním intrikám v krátké ukázce z Maškarády.

Pokud vás Maškaráda zaujme, zajděte si na stejnojmennou divadelní adaptaci do pražského Divadla v Dlouhé.