Milénium 2: Dívka, která si hrála s ohněm

Autor: Stieg LARSSON

Doporučil(a)redakce ČTESYRÁD
Tématická sadaKnížky od Ježíška: ví, které budeme číst rádi

O knize

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...

Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku.

Napsali o knize:

Druhý díl populární trilogie Milénium určitě potěší všechny, kterým se líbil díl první (Muži, kteří nenávidí ženy). Díky nápaditosti autora a svižnosti, tempu a spádu děje Larssonovy příběhy fascinují čtenáře po celém světě. Tato knižní série je čtivou detektivkou s politickým pozadím a zároveň čtenáře uvádí do světa novinářské a policejní práce. Závěrečné rozuzlení celého děje se už blíží – v březnu roku 2010 vyjde poslední díl trilogie Ztracené vzdušné zámky!