Nádraží Perdido

Autor:
Žánry: , , ,
Tip vložil: Terek

Toto je zatím první kniha, kterou jsem z žánru New Weird, do nejž je zařazena, četl. Nejde říct, jestli předčila moje očekávání... spíš bych řekl, že je někde úplně mimo všechna očekávání. Protože nic z toho, co je líčeno jste si do té doby nedokázali představit a přitom v tomhle podivném světě to vše bezvadně funguje a vzájemně do sebe zapadá.

Když se mě někdo kdysi zeptal, s jakým spisovatelem bych si chtěl promluvit, kdybych měl tu možnost, tak teď musím říct, že China Miéville by byl rozhodně na předních příčkách mého seznamu, protože zeptat se člověka s tak obrovskou obrazotvorností na podněty a nápady, které ho vedly k sepsání Nádraží Perdido musí být fascinující.

Ale abych tu jen neblábolil. Nádraží Perdido je opravdu zvláštní směskou představ a žánrů, která se nedá dost dobře zaškatulkovat. Recenze si můžete konec konců přečíst sami, já jen dodám, že mě ta knížka místy hluboce znepokojila a po dočtení jsem se dlouhou dobu nechtěl do žádné jiné fantasy ani sci-fi pustit. Totálně totiž vyčerpá vaši schopnost imaginace.