Bílá Masajka

Autor: Corinne HOFMANNOVÁ

ŽánrRomány pro ženy
Doporučil(a)Miloslava MRKOSOVÁ

Napsali o knize:

Bílá masajka vás provede rájem i peklem vášnivého milostného příběhu odvážné bělošky a hrdého masajského válečníka – tedy dvou lidí ze zcela odlišných kultur – který se odehrává v samém srdci Afriky. Corinne Hofmanová, kultivovaná švýcarská podnikatelka, odjíždí se svým snoubencem na dovolenou do Keni. Tam však ihned po příletu narazí na urostlého masajského válečníka Lketigu, do kterého se na první pohled bláznivě zamiluje. A když po skončení dovolené odjíždí domů, není to na dlouho. Zdrží se jen dokud se jí nepodaří prodat veškerý majetek a vyráží zpět do Afriky za svým Masajem. Opouští civilizovanou společnost a žije s Lketingou v nuzných podmínkách hluboko v buši. Když se po byrokratických průtazích konečně stane jeho ženou a narodí se jim dcera, je skutečně šťastná. Pocit štěstí však nevydrží dlouho, každodenní živoření ji připraví nejen o veškeré finanční prostředky, ale také téměř o všechny fyzické i psychické síly. Její sen o kouzelné Africe i velká láska k Masajovi se pomalu ale jistě vytrácí…

Vzhledem k obrovskému ohlasu, který Bílá Masajka vzbudila u čtenářů, autorka navázala volným pokračováním Shledání v Barsaloi: další osudy bílé Masajky.

Ukázka z knihy

Hned  po příletu nás na letišti v Mombase ovanul nádherný tropický vzduch a já už teď začínám tušit, že tohle je moje země, tady se budu cítit dobře. Ale jak se zdá, tu nádhernou auru, která nás obklopuje, vnímám jenom já, protože můj přítel Marco suše poznamenal: „Tady to ale smrdí!“

Po vyřízení celních formalit pokračujeme safari autobusem do hotelu. Cestu k němu se musíme přívozní férou přeplavit přes řeku, která odděluje jižní pobřeží od Mombasy. Je horko, sedíme v autobusu a pozorujeme okolí. V této chvíli ještě netuším, že právě tahle féra o tři dny později změní můj život, ba že ho dokonce úplně převrátí naruby.

/…/

Konečně jsme se dostali na palubu i my a vtom se stalo něco nepochopitelného. Marco do mě šťouchnul: „Corinno, podívej se tamhle, to je Masaj!“ – „Kde?“ ptám se a dívám se směrem, kam ukázal. Vtom jako by mě zasáhl blesk. Na zábradlí ležérně sedí vysoký, temně hnědý, velice hezký exotický muž a dívá se tmavýma očima přímo na nás, jediné bělochy v tomhle mumraji. Panebože, myslím si, to je ale krasavec, něco takového jsem ještě nikdy neviděla.

HOFMANNOVÁ, Corinne. Bílá Masajka. Praha : Ikar, 2004. 334 s.