Piráti z Karibiku: Běžci po vlnách

Autor: Kai MEYER

ŽánryDívčí romány, Fantasy
Doporučil(a)Martina PAVLÍČKOVÁ

Napsali o knize:

Běžci po vlnách je první díl fantasy trilogie Piráti z Karibiku německého autora nepřeberného množství fantasy bestsellerů Kaie Meyera. Je to strhující fantastická knižní série, v níž se spojuje dobrodružství karibských pirátů a svět magie. Děj se začíná příchodem obrovské magické bouře, která způsobí, že se začnou ve všech pirátských přístavech rodit zvláštní děti, které dokáží chodit po vodě – "běžci po vlnách". O několik let později to vypadá, že zůstali poslední dva - dívka Jolly a chlapec Munk - a jen oni dva mohou zachránit svět před obrovským nebezpečným vírem Maelstromem jež se rozpoutal v Atlantiku. Následující díly trilogie, které jsou stejně zdařilé jako díl první, nesou podtituly: Magie mušlí a Malström.

Ukázka z knihy

Jolly dlouhými kroky utíkala po hladině oceánu. Bosé nohy se jí lehounce nořily do vln. Pod ní zela inkoustově modrá propast, až k samotnému dnu to muselo být jistě několik set stop.

Jolly uměla chodit po vodě už od malička. Postupem času se naučila pohybovat po nejistém povrchu úplně bez obtíží. Cítila se, jako kdyby procházela kaluží. Hbitě přeskakovala z vlny na vlnu a vyhýbala se zpěněným hřebenům, z nichž se občas stávaly zákeřné pasti přímo vybízející ke klopýtnutí.

Kolem ní zuřila námořní bitva.

Dělové koule jí hvízdaly kolem uší, ale jen málokdy přeletěly tak blízko, že ucítila na tváři závan vzduchu. Mezi oběma plachetnicemi se vznášel kousavý dým a zastíral výhled. Do dunění děl se mísil skřípot stožárů a třepotání velkých plachet. V očích ji pálil střelný prach. Jolly na rozdíl od ostatních pirátů nikdy neměla ráda jeho vůni, její přátelé z Hubené Harriet ovšem tvrdili, že nad něj není.

MEYER, Kai. Piráti z Karibiku : běžci po vlnách. Plzeň : Nava, 2006. 333 s.