V pravou chvíli

Autor: Nora ROBERTSOVÁ

ŽánrRomány pro ženy
Doporučil(a)Martina PAVLÍČKOVÁ

Napsali o knize:

Román V pravou chvíli se z tradičních schémat romantické literatury vymyká. Nejedná se o typickou "červenou knihovnu". Popisuje příběh  plný napětí a nebezpečí. Policejní vyjednavačka Pheobe nasazuje denně život při řešení krizových situací. I přes svoje pracovní vytížení se jí konečně podaří seznámit se se sympatickým Duncanem. Jejich rozvíjející se milostný vztah je však hned v zárodku narušen brutálním napadením Pheobe. Výhružky a útoky neberou konce a stále se stupňují. Pheobe je nucena postavit se nepříteli bez tváře, který se ji snaží za každou cenu zničit.

Ukázka z knihy

Skočit si pro smrt byl zatraceně pitomý způsob, jak strávit den svatého Patrika. A muset do služby a vymlouvat někomu ve svátek takový skok taky nepřipomínalo veselé dudy a zelené pivo.

Pheobe se prodírala davem obyvatel Savannah a turistů, kteří zaplnili ulice a chodníky. Kapitán David McVee měl pravdu, napadlo ji. I s policejním odznakem by zabralo spoustu drahocenného času a velkého úsilí probít se autem přes zátarasy a dav lidí. Ale pár bloků východně od Jones Street zástupy oslavujících prořídly a ryčná hudba už jen vzdáleně duněla.

Podle rozkazu na ni už čekal uniformovaný policista. Sjel pohledem po její tváři až dolů k placce, kterou si zahákla za kapsu khaki šortek. Roztřepené šortky, sandály, zelené tričko pod plátěným sakem. To nebyl zrovna profesionální vzhled, o jaký se v práci snažila.

Ale co se dá dělat? Touhle dobou měla přece stát s rodinou na terase jejich domu, popíjet limonádu a sledovat průvod.

"Poručík MacNamarová?"

"Přesně tak. Jedem." Nastoupila do vozu, jednou rukou nahmátla mobil a druhou si zapínala pás. "Jsem na cestě, kapitáne. Jak to vypadá?"

Řidič sešlápl plyn a siréna se rozječela. Pheobe vytáhla notes a psala si kusé poznámky.

Joseph (Joe) Ryder, sebevražedné tendence. Pokus o skok z budovy, ozbrojen. Dvacet sedm let, ženatý, odloučení. Barman/propuštěn. Náboženství nezjištěno. Rodina nepřítomna.

PROČ? Žena odešla, vyhozen z práce (sportbar), hráčské dluhy.

Žádný policejní záznam ani předchozí pokus o sebevraždu.

Subjekt je střídavě plačtivý a agresivní. Zatím žádná střelba.

"Fajn." Pheobe si vydechla. Brzo s Joem seznámí blíž.

ROBERTSOVÁ, Nora. V pravou chvíli. Frýdek-Místek : Alpress, 2008. 422 s.