Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Kniholink - odkazy
na další služby

LibraryThing

Agáta a já

Agáta a já je humoristickou výpovědí ženy, která poněkud nečekaně vkročila do mateřství a zjistila, že každý den soužití s věčně uplakaným a nerudným miminkem je jedno velké dobrodružství. Kniha je určena všem rodičům, které jejich ratolesti občas dohánějí na hranici šílenství, i všem ostatním, kteří mají rádi laskavý a milý humor. Kniha rozhodně není určena osobám, jež jsou přesvědčeny, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy, ani těm, kteří nikdy neměli chuť odložit své křičící dítě u vrat kostela.

Ukázka z knihy

Spi, děťátko, spi

Moudré knihy praví, že novorozenec prospí v průměru osmnáct až dvacet hodin denně.
Bohužel naše Agi se vždy snaží vymykat z šedého průměru. A tak to bylo i se spánkem. V prvních týdnech života se ještě chovala docela standardně. Napila se, chvíli se ode mě nechala láskyplně hladit a pak jsem ji uložila do postýlky. Něco málo naspala dopoledne, něco pak při odpolední procházce venku, a večer se celkem rozumně nechala přesvědčit, že po koupání a večeři by si měla jít aspoň na tři hodiny zdřímnout, než bude čas na další krmení.
Ale pak se nám to celé nějak zvrtlo. Nikdy nepochopím, kde bral ten malý uzlíček tolik energie. Z příčin, které se pohybují někde mezi nebem a zemí, moje měsíční dítko, sotva se oklepalo z novorozenecké žloutenky, začalo fungovat na principu perpertum mobile. Nekdy jsem byla v pokušení uvěřit, že se v bříšku mojí dcery ukrývají zazračné baterie Duracell. Jak jinak si vysvětlit, že ráno za kuropění otevřela oči a s přehledem vydržela vzhůru až do oběda? Pak se osvěžila krátkým, leč zázračně posilujícím dvacetiminutovým spánkem a s neudolatelnou výdrží zvládla pobrekávat, vřeštět, ječet a kňourat až do večerních hodin.