Otec prasátek

Autor: Terry PRATCHETT

Doporučil(a)Klub Terryho Pratchetta
Tématická sadaÚžasný Terry Pratchett

O knize

Nadešel předvečer Svátku prasečí hlídky.
Je nápadný klid.
Sněhu je dost, červenek celá hejna, ozdobený stromeček za každým oknem. Je však absolutní nedostatek velkého tlustého muže v červenobílém oblečení, který doručuje hračky...
Ten zmizel.
Dětská vychovatelka Zuzana ho musí najít nejpozději do rána, jinak nejen, že nikdo nedostane dárky, ale nevyjde slunce. A naneštěstí jsou jejími jedinými pomocníky havran s oční vadou, krysí Smrť a bůh kocoviny.
A co je ještě horší, někdo leze komínem. Není to bába. Tentokrát má místo kosy pytel, ale je na něm něco smrtelně povědomého.
HO. HO. HO.
Šíří se podivné zvěsti.
A jestli se vám navíc kýve nějaký zub, buďte opatrní...

Napsali o knize:

Kdo u vás doma nosí na Vánoce dárky? Na Zeměploše, plochém světě plujícím vesmírem na hřbetě obrovské želvy, je to Otec prasátek. Každou zimu, o Prasečnicích, se svým prasečím spřežením vyráží do světa, plní dětem punčochy a pije připravené sherry. Říká se, že vám Otec prasátek přinese dárky, jen pokud na něj věříte. Věříte také na vílu zubničku? Nebo na ponožkožrouta? Člověk si nemůže být nikdy jistý, co jeho víra způsobí, nebo kdo ji může zneužít.

Seznamte se se Zuzanou Stohelitskou - vychovatelkou, jejíž dědeček je Smrť, s bohem kocoviny, s mluvícím havranem, s panem Časnačajem, členem cechu vrahů, a nakonec i se samotným Smrtěm. Můžete začít třeba krátkou ukázkou z Otce prasátek.