Skotské duchařské historky

Autor:
Žánr:
Tip vložil: Jesisem

Tato kniha se mi do rukou dostala náhodou. Byla jsem v naší moravskotřebovské knihovně a procházela kolem regálu - když v tom jsem uviděla tuto knihu, která si přímo říkala o to, abych si ji půjčila. Odmítnout nebylo možno, neb kniha byla neoblomná. Kdo by se jí také divil, vypadá naprosto nově a nečteně (chudinka) ;-)

Kniha Jamese Robertsona Skotské duchařské historky není ani skepticky obezřetná, ani fanaticky důvěřivá, pouze se snaží pravdivě pohlížet na zkušenosti Skotů s cizím a nevysvětlitelným. Je to nápaditá kniha, při jejímž čtení vás bude mrazit v zádech! Moderní variace etablované skotské tradice duchů a vyprávění historek o nich – a také pocta zvláštnímu tajemnému charakteru země, kde v každé noře a údolíčku žijí duchové, ať už pocházejí ze severu či z jihu, ať už jsou to katolíci nebo protestanti.

Kniha není nějaký soupis "kdečeho", co se kdy po Skotsku povídalo. Jejím cílem je na jednotlivé příběhy pohlížet naprosto nezaujatě - v kontextu s dobou a různými událostmi. Do tlapek se Vám tedy dostává populárně naučná literatura, kde nechybí ani seznam použité literatury :)