Star Wars: Dědic Impéria, Temná síla na vzestupu, Poslední povel

Autor:
Žánry: ,
Tip vložil: Terek

Už opravdu dlouho jsem tohle pokračování nečetl, ale nedávno jsem dělal pořádek v knihovničce a narazil na ně a jen tak z nostalgie jsem se začetl někde v prostřed prvního dílu. A ono to má pořád náboj.

Jak už jsem psal, jde o volné pokračování největší a nejslavnější ságy, která kdy byla zfilmovaná - NE! Nejsou to Forsythovi, chraň Bůh! - Jde o Star Wars vážení. Pan Timothy Zahn si řekl, že Návratem Jediho by Hvězdné války končit neměly, že je tam přece tolik možností, jak dějovou linii rozvíjet. No a tak se do toho pustil a sepsal opravdu mistrovský kousek.... tedy kousky vlastně tři. Fanoušky a čtenáři překřtěné na Episode VII, Episode VIII a Episode IX.

A příběh těchto tří knih se nese přesně v duchu pokračování předcházející hexalogie. Je pět let po konci Návratu Jediho, Impérium je v troskách a jeho zbytky jsou rozprášené po celé galaxii. Han a Leia jsou manželé a čekají spolu narození dvojčat, která budou mít schopnost ovládat Sílu. Zatímco Leia a han se snaží všemožně obnovit Republikové uspořádání galaxie, Luke se pokouší znovu vybudovat řád rytířů Jedi.

Ale nic není tak ideální ja kby se mohlo zdát. Politika je špinavá hra, lidí schopných ovládat Sílu je po čertech málo a Impérium rozhodně neřeklo poslední slovo. Velení se ujal velkoadmirál Thrawn. Mimozemšťan s modrou kůží a rudýma očima, který vymyslel nový bestiální plán, jak se s pomocí temného, pološíleného mistra Jedi - který má ale svoje vlastní zvrácené úmysly - zase chopit moci nad galaxií. Že by se schylovalo k další Klonové válce?

To už si přečtěte sami. Protože příběhy z dob Kdysi dávno z jedné předaleké galaxie neztratily pod taktovkou Timothy Zahna nic na svém kouzlu a i když jsou knihy již poněkud staršího data vydání (ještě před přelomem milénia), tak každému, kdo někdy po shlédnutí Star Wars uvažoval "A co jako dááál??!!", umožní na chvíli se zase setkat s oblíbenými hrdiny a sledovat jejich osudy.

Jak říkám, knížky jsem četl kdysi na střední škole ale teď je asi zase opráším. Jen jsem s hrůzou zjitil, že mi chybí třetí díl - Poslední povel (nebo v druhém vydání Poslední rozkaz) pokud to někdo někde máte, nečtete, nechcete, nepotřebujete, máte s tím podloženou nohu vod stolu - KOUPÍM!!! páč jinde než v knihovně tuhle trilogii už neseženete. V antikvariátech se po tom vždycky jen zapráší a na Aukru se to draží za neuvěřitelný sumy...