Hra o trůny: Píseň ledu a ohně 2

Autor: George Raymond Richard MARTIN

ŽánrFantasy
Doporučil(a)Ladislav ŠEVCŮJ

Napsali o knize:

Hra o trůny je první knihou série Píseň ledu a ohně. U nás vyšla ovšem každá kniha série rozdělená na dvě části - to pro vysvětlení dvojky v názvu knihy. V království se po smrti krále rozbíhá boj o moc. Rodina Starků, postavená autorem do pozice vypravěčů děje a tudíž díky zprostředkování jejich úhlu pohledu čtenáři do pozice DOBRA dostává pořádně na frak. Intriky, politikaření, zrady jsou na denním pořádku. A můžete se vsadit, že jedním z posledních důvodů činů bude pomsta. Díky množství hlavních postav - děti i dospělí, ženy, dívky, chlapci, muži - budete snadno vtaženi do tohoto úžasného fantasy světa. A fandit či nenávidět budete možná i nahlas.

Ukázka z knihy

Vysokými úzkými okny rozlehlé trůnní síně Rudé bašty pronikalo světlo zapadajícího slunce, rozlévalo se po podlaze, kladlo tmavě rudé pruhy na stěny, kde kdysi visely hlavy draků. Nyní byl kámen pokryt tapiseriemi s loveckými výjevy, zářivými zelení, hnědí a modří, a přesto měl Ned Stark pocit, že jedinou barvou v síni je barva krve.

Seděl vysoko na ohromném prastarém trůnu Aegona Dobyvatele, monstrózní železné věci plné hrotů, zubatých hran a groteskně pokrouceného kovu. Bylo to, jak ho Robert předem varoval, pekelně nepohodlné křeslo, a nikdy ne víc než právě teď, s jeho zlámanou nohou pulzující od minuty k minutě stále ostřejší bolestí. Kov pod ním jako by byl stále tvrdší a rozježená ocel mu znemožňovala opřít se v křesle. Králi by se nikdy nemělo sedět pohodlně, prohlásil Aegon Dobyvatel, když svým zbrojířům nařídil ukovat pro něj velký trůn z mečů ukořistěných jeho nepřátelům. Budiž proklat Aegon za jeho arogantnost, pomyslel si Ned ponuře, a budiž proklat také Robert za jeho hon.

MARTIN, George R. R. Hra o trůny : píseň ledu a ohně. Kniha první. Část druhá. Praha : Talpress, 2000. 379 s.

Komentáře ke knize

Vřele doporučuji!!!

Úžasná série! Už jsem toho přečetla hodně, ale jakkoliv je tato série rozsáhlá a já ještě nedočetla poslední knihu, jsem nadšená a nepřestává mě opouštět touha po tom vědět, co bude dál. Velmi příjemné a nápadité je členění kapitol podle jednotlivých postav. To znamená, že v každé kapitole se odehrává současný děj z pohledu jiné z hlavních postav a přitom se autorovi povedlo vyhnout se opakování situací, které už jsme četli,takže ještě ani chvilku jsem se ještě nenudila...je to výborné a neustále se těšíte!
Velbloudice