Legenda

Autor: David GEMMEL

ŽánrFantasy
Doporučil(a)Ladislav ŠEVCŮJ

Napsali o knize:

Na zem a lid Drenaje se řítí obrovská barbarská armáda. Jedinou překážkou je mocná pevnost, bohužel je však obsazena jen tisícovkou nezkušených vojáků, kteří nemají šanci proti přibližující se hrozbě. Na pomoc přichází Druss - legenda - voják, co nikdy neprohrál žádnou bitvu. Ač starý a unavený, postaví se do velení aby opět vyhrál předem prohranou bitvu. Čeká Vás hrdinství, odvaha čest i láska. Autor vás vtáhne do děje popisem charakterů či smyslem pro detail při popisech akce. I když se jedná o první knihu série, jde o uzavřený příběh - nemusíte se tedy obávat tradiční fantasy "nekonečnosti".

Ukázka z knihy

Rek byl opily. Ne tolik, aby na tom nějak zvlášť záleželo, ale dost na to, aby to bylo poznat, pomyslel si, když se díval, jak rubínové víno v číši z olovnatého křišťálového skla háže krvavé odlesky. Oheň hořící v krbu ho hřál do zad a do očí ho štípal kouř, jehož štiplavá vůně se mísila s pachem nemytých těl, zapomenutého jídla a zatuchlého, vlhkého oblečení. Místností prolétl závan chladného vzduchu a ledový vítr nakrátko roztančil plameny v lucerně. Ty se hned uklidnily, protože nově příchozí okamžitě zabouchl dřevěné dveře a mumlal přitom omluvy k přítomným v krčmě.

Hovor, jenž při náhlém závanu mrazivého vzduchu odumřel, se nyní znovu rozeběhl, a tucet hlasů z různých skupinek se smísil do nesmyslného blekotání. Rek usrkl vína. Kdosi se zařehtal a Rek se otřásl, ten zvuk byl stejně studený jako vítr lomcující dřevěnými stěnami. Jako když ti někdo přejde po hrobě, pomyslel si. Přitáhl si těsněji k ramenům svůj modrý plášť. Nemusel slyšet slova, aby poznal hlavní námět všech rozhovorů. Už několik dní se nemluvilo o ničem jiném.

Válka.

GEMMEL, David. Legenda. Brno : Návrat, 1997. 402 s.

Komentáře ke knize

Krásný Gemmel

Kterákoliv kniha D.Gemmela vždy bude skvělým tipem na čtení.
Je to poutavé, působivé, čtivé a dojímavé...

Autorova vrozená schopnost vás maximálně vtáhnout do děje bude uvnitř vašeho já zanechávat pocit, že jste to všechno prožili po boku hrdiny.