Putování s černým psem: život s depresí

Autoři: Tessa WIGNEYOVÁ, Kerrie EYERSOVÁ, Gordon PARKER

Doporučil(a)redakce BiblioHelp
Tématická sadaBojujeme proti depresi!

O knize

„Přichází za bezměsíční noci, je ztělesněním zlovolné temnoty, slídí za kořistí s bezmeznou trpělivostí šelmy... je mi v patách, pořád je mi v patách.“

Deprese je nemoc jako každá jiná, ale hloubka utrpení, které při ní člověk zažívá, se dá změřit jen velmi těžce. Alespoň přibližně ho dokáže vystihnout pouze vyprávění těch, kteří do té bezedné propasti sami zavítali. A právě z jejich příběhů je složena unikátní publikace, která s nebývalou otevřeností přibližuje život „s černým psem“, jak se tato někdy nemoc označuje. Popis trýznivých zážitků – od prvních příznaků, přes odhodlávání se k léčbě a vedlejší účinky medikace až k líčení nejčernějších okamžiků včetně pokusů o sebevraždu – pomáhají tuto leckdy smrtelnou chorobu pochopit, ukazují, jak rozpoznat její předzvěst i správně zhodnotit průběh, a uvádějí strategie, jimiž lze proti ní nejúčinněji bojovat.

Jedinečná publikace nejen pro lidi trpící depresí, ale také pro jejich rodiny a okolí.

Napsali o knize:

Kniha o projevech deprese sestavená z příběhů lidí, kteří touto chorobou prošli a trpěli jí – jako všechny příběhy z klinické praxe lze i tyto brát inspirativně, hledat na nich to pozitivní, poučit se a najít východisko ve své vlastní prožívané situaci.