O tématické sadě

Zaujmout děti o prázdninách pro knížky a čtení je daleko těžší, nežli dospělé. Zatímco my dospělí chceme odpočívat (a k odpočinku knihy přece patří...), děti se potřebují bavit, nasbírat spoustu zážitků a hlavně si nepřipomínat školu. Pokud dítěti zabalíte knížku na tábor, v lepším případě vám ji přiveze domů netknutou. V tom horším (pokud ji vůbec doveze) podle ní poznáte, co dítě dělalo a jedlo.

Pokud chceme, aby naše ratolest přečetla něco i o prázdninách, musíme si dát s výběrem ještě větší práci nežli před Vánoci. Kniha v žádném případě nesmí připomínat školní četbu a musí dítěti vynahradit zážitky, o které „přichází“, když si čte.

PhDr. Pavla Brožová z Dětského klubu Kamarád, která vede čtenářské kroužky pro první stupeň ZŠ pro vás vybrala několik titulů, které děti ocení i když je otevřou o prázdninách. Tyto knižní tipy však samozřejmě nemusí být určené jen pro děti školou povinné, také dospělí s nimi často rádi zavzpomínají na své dětství, první zážitky z četby a znovu se ponoří do světa fantazie... ;-)

Ať se vám líbí!

Děkujeme Pavle Brožové za ochotu a příjemnou spolupráci při vytváření tohoto knižního setu!

Pozn.: PhDr. Pavla Brožová, absolventka oboru Český jazyk a literatura na FF UK v Praze, je externí spolupracovnicí Centra pro zišťování výsledků vzdělávání v oblasti českého jazyka a literatury, členkou výboru občanského sdružení Dětský klub Kamarád, který mimojiné spravuje obecní knihovnu v Kostomlatech nad Labem, kde vede čtenářské kroužky pro první stupeň.

ilustrační obrázek

Knihy této sady

Mluvící balík

autor: Gerald DURRELL
/


Hraničářův učeň

autor: John FLANAGAN
/


Ronja, dcera loupežníka

autor: Astrid LINDGRENOVÁ
/


Pekelná třída

autor: Vojtěch STEKLAČ
/


Harry Potter a kámen mudrců

autor: J. K. ROWLINGOVÁ
/


Z deníku kocoura Modroočka

autor: Josef KOLÁŘ
/


Krysáci

autor: Jiří ŽÁČEK
/


Hup a Hop na moři

autor: Jiří KAFKA
/


PiPi Dlouhá punčocha

autor: Astrid LINDGRENOVÁ
/