Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Kniholink - odkazy
na další služby

LibraryThing

Zlodějka knih

Autor: Markus Zusak

Doporučil(a)Knihovna města Plzně, p. o.
Tématická sadaKnížky od Ježíška: ví, které budeme číst rádi

O knize

Dlouho očekávané české vydání bestselleru. Téma druhé světové války a holokaustu se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat. Příběh líčí jednak pohledem všudypřítomné smrti, jednak dítěte, navíc dítěte žijícího v poraženém Německu.
Liesel je malá dívka, která žije na malém městě se svými adoptivními rodiči, špatně spí, moc jí nejde čtení, hrává na ulici fotbal s kamarády odvedle. Mohlo by to být obyčejné dětství, kdyby to městečko neleželo uprostřed Německa. Liesel chodí do Hitlerjugend, zdravívá pravicí nepřítomného Führera a krade knihy. Jinak řečeno to obyčejné dětství není...

Napsali o knize:

Román pro dospívající i dospělé čtenáře, v němž se objevuje Smrt, jedna dívka, harmonikář, židovský boxer, Němci a spousta zlodějiny. Ukázka: "A pokud jde o dívku, ta v sobě náhle pocítila touhu číst, kterou se ani nepokoušela pochopit. Možná se chtěla i ujistit, že jejího bratra pohřbili, jak náleží. Ať už byl ten důvod, jaký chtěl, její hlad po čtení byl takový, jaký může desetiletý člověk zakoušet."