O tématické sadě

„Pes přítel člověka.“, „Lepší dobrý pes než zlý člověk.“, „Než spoléhat na dobrého přítele, raději spoléhej na dobrého psa.“, „Kdo nemiluje psy, nemůže být gentleman.“, „Každý pes jinak štěká.“, „Starého psa novým kouskům nenaučíš.“, „Jaký pán, takový pes.“, „Pes, který štěká, nekouše.“, Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.“ – tato a mnohá další přísloví a pořekadla o psech, pesanech, pejscích, pejsáncích, hafanech a čoklících jsou všeobecně známá.

Možná je to tím, že většina lidí má tahle přátelská, přítulná, chlupatá, uslintaná, štěkající stvoření prostě ráda. Mnoho z nás má doma svého psího mazlíčka, na kterého nedá dopustit. A ti, kteří ho nemají, po něm alespoň občas (ať už zcela veřejně nebo potají) zatouží.

Existuje nepřeberné množství (více či méně zdařilých) odborných knih o psech a mnoho beletristických psích příběhů, otázkou tak zůstává, po jaké knize z této bohaté nabídky sáhnout.

Proto jsme pro vás ve spolupráci se dvěma českými časopisy, které se už léta věnují psí tématice, „Pes přítel člověka“ a „Psí kusy“ připravili výběr dvanácti „nej“ psích titulů.

  • Chcete se zorientovat v psích rasách? – Doporučíme Vám atlas psů.
  • Chcete ze svého štěněte vychovat zodpovědného, přítulného a poslušného člena rodiny? – Pro Vás je tu několik knih, které vám poradí s výchovou vašeho nového čtyřnohého miláčka.
  • Chcete svému pejskovi lépe porozumět? – I pro Vás je tu několik knižních tipů.
  • Chcete si jen odpočinout u příběhu, kde hlavní roli hraje štěkající chlupáč? – Nabídneme Vám knihy, které vás rozesmějí nebo i trošku rozesmutní.

Ať už jste šťastní majitelé čtyřnohého kamaráda (nebo po něm jen dlouhou dobu toužíte), jste chovatelé, cvičitelé či milovníci psů, neváhejte a pojďte s námi na procházku do světa knih zaměřených na naše štěkající zvířecí miláčky.

ilustrační obrázek

Knihy této sady

Malá škola pro chovatele psů

autor: Vladimíra TICHÁ
/ doporučil(a): Pes přítel člověka


Chov psů

autor: Zdeněk PROCHÁZKA
/ doporučil(a): Pes přítel člověka


Poznej svého psa

autor: Vladimír MIKULICA
/ doporučil(a): Pes přítel člověka


Společenský život psů

autor: Elizabeth Marshall THOMASOVÁ
/ doporučil(a): Pes přítel člověka


Co má pes na jazyku

autor: Stanley COREN
/ doporučil(a): Pes přítel člověka


Konějšivé signály

autor: Turid RUGAAS
/ doporučili: Psí kusy, Pes přítel člověka


Zlobiví psi si užijí víc legrace

autor: John GROGAN
/ doporučil(a): Psí kusy


Já, Baryk

autor: František NEPIL
/ doporučil(a): Psí kusy